Par mums

Ir atjaunots 2020. gada pavasara liliju piedāvājums.

Pasūtījumus pieņemšu līdz 10. maijam. Drīzumā gaidiet jauno pavasara dienziežu piedāvājumu!
Ja vēlaties saņemt ziņu, kad dienziežu piedāvājums būs gatavs, lūdzu rakstiet uz e-pastu daugmaleslilijas@gmail.com
Uzmanību! Šogad rudenī lilijas nepiedāvāšu. Šogad būs vienīgi šis pavasara liliju piedāvājums.
Ar cieņu,
Guntis Grants
2020.g. 31. martā


Daugmales lilijas ir maza ģimenes saimniecība, kas nodarbojas ar dekoratīvo augu stādu audzēšanu un selekciju. Vislielākais darbs ieguldīts liliju selekcijā. 1986. gadā Guntis Grants iestādīja pirmās lilijas un tūlīt arī izmēģināja spēkus liliju krustošanā. Liliju stādījumi pamazām kļuva arvien lielāki. Kopš 1999. gada iesākās nopietns liliju selekcijas darbs, kas joprojām turpinās. Mērķis ir izveidot Latvijas klimatam piemērotas un skaistas dārza liliju šķirnes. Latvijas liliju biedrības „Lilium Balticum” reģistrā ir reģistrētas vairāk kā 300  Gunta Granta izveidotās šķirnes.

Deviņdesmito gadu beigās sākām veidot dienziežu kolekciju. 2009. gadā Guntis Grants pievērsās arī dienziežu selekcijai. Arī šajā darbā mērķis ir izveidot piemērotas šķirnes, kas būtu skaistas, viegli audzējamas un nebūtu kaprīzas. Pirmās paša veidotās dienziežu šķirnes jau iziet tautās. Nedaudz ir izmēģināti spēki īrisu selekcijā. Ir radītas dažas Latvijas apstākļos ļoti labi augošas šķirnes.

Kopš 2001. gada audzējam tūjas dzīvžogiem. Esam ieguvuši krietnu pieredzi kvalitatīvu tūju stādu audzēšanā. Sākumā audzējām tūjas uz lauka, bet kopš 2014. gada audzējam tūjas podos.

Kopš divtūkstošo gadu sākuma mums ir laba sadarbība ar puķu audzētāju un selekcionāru Jāni Dukaļski. Mums gan ir katram sava atsevišķa saimniecība, tomēr strādājam blakus un labi sadarbojamies.

Kontakti:

Guntis Grants
Jaunakeri,
Raģu ceļš,
Daugmales pag.
Ķekavas nov.
LV – 2124

Tālrunis: 29297217, e-pasts: daugmaleslilijas@gmail.com


View z/s “Akeri” in a larger map